Sveiki atvyke į Ozo šalį
logo

Tėvams

        Norime su Jumis pasidalinti metodine medžiaga „Mano herojus – tai tu“. Ji skirta viso pasaulio vaikams, paveiktiems COVID-19 pandemijos. Joje vaikams priimtinu žaismingu būdu pasakojama apie koronavirusą taip plečiant jų žinias ir suvokimą, pateikiama informacija apie higienos ir saugos tvarką, patarimai, kaip elgtis užklupus neigiamoms emocijoms, kurios gali kilti dėl esamos Covid-19 situacijos bei mokoma laikytis saugumo rekomendacijų. Siunčiu ir knygelę skaitymui. Knygelė yra skirta 6 – 11 m. vaikams. Nerekomenduojama vaikams skaityti knygelės vieniems, nes ją perskaičius vaikams gali kilti papildomų klausimų, į kuriuos atsakyti turėtų suaugusysis. Pridedu pagal knygutę sukurtą ir animacinį filmuką:
https://gofile.io/d/g4awyh
https://www.youtube.com/watch?v=FdO7MHlCkys


Festivalis keliauja per Lietuvą.

       15-asis Tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis priima karantino iššūkį ir gruodžio 4-18 d. kviečia mažus ir didelius kino pagalba saugiai keliauti po skirtingus žemynus, moksleivių amžiaus tarpsnius bei temas, kuriomis jau kurį laiką knieti pasikalbėti, bet nedrįstame ar nerandame tinkamos progos. Šiemet festivalio filmus, kaip jau tapo įprasta kino festivaliams, bus galima stebėti jaukiai savo namų kino svetainėse ar miegamuosiuose virtualių kino platformų pagalba.

Programa čia https://kidsfestival.lt/filmu-pristatymai/
Kaip žiūrėti filmus namuose čia https://kidsfestival.lt/namu-kino-platforma/
Virtualūs susitikimai čia https://kidsfestival.lt/virtualus-susitikimai/
Festivalio FB čia https://www.facebook.com/kinofestivalis
Apie festivalį čia https://kidsfestival.lt/apie-festivali/


           Balandį Pasaulio sveikatos organizacija išleido knygą „Mano herojus – tai tu“. Knyga yra apie tai, kaip vaikai gali kovoti su COVID-19! Pasakojimų knyga skirta 6–11 metų vaikams, paaiškinanti, kaip vaikai gali apsaugoti save, savo šeimą ir draugus nuo koronaviruso ir kaip suvaldyti sunkias emocijas, susidūrus su nauja ir greitai besikeičiančia tikrove.
  Čia nuorodą į mūsų puslapį, kuriame pristatoma knyga: https://www.vaikolabui.lt/naujienos-2020-lapkritis/


       Lapkričio 18–24 d. minint Supratimo apie antimikrobines medžiagas savaitę, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“, rūpindamasis vilniečių sveikata ir saugumu, parengė informacinį vizualą apie atsakingą antibiotikų vartojimą (jį rasite laiško prisegtuke), taip pat trumpą informacinį video ir informacinį straipsnį šia tema.
Nuoroda į mūsų Facebook įrašą: shorturl.at/suEOY
Nuoroda į straipsnį ir video filmuką: shorturl.at/uJX15


     Šiuo metu mes visi bijome susirgti, saugome save, vieni kitus, o užsikrėtus jaučiame didelę baimę, neviltį ir net kaltės jausmą. Kviečiame kartu mažinti blogus jausmus pandemijos metu. Kaskart išgirdę, kad kas nors serga, ar užkrėtė kitą priminkime, kad:
• Sergantis žmogus nepasirinko pats susirgti. Sergantis asmuo gali jaustis vienišas
NUOŠIRDUS RŪPESTIS IR DĖMESYS GALI BŪTI DIDELĖ PAGALBA;
• Žmogus užsikrėtęs ar bijantis užkrėsti kitus, gali jausti kalti
RAGINIMAS NEPASIDUOTI IR DRĄSIAI PASAKYTI, KAD SERGA GALI PADĖTI IŠSAUGOTI KITŲ SVEIKATĄ;
• Asmuo, kuris susirgo ir galimai užkrėtė kitus, neretai jaučia aplinkinių kaltinimus.
KALTINIMAI NIEKAM NEPADĖJO PASVEIKTI AR NEUŽSIKRĖSTI. PALAIKYKIME VIENI KITUS;
• Žmogus, kuriam reikia izoliuotis, gali pykti, ypač jei griūna visi planai
PAAIŠKINKIME, KAD IZOLIACIJA YRA VIENINTELIS BŪDAS PADĖTI SAU IR KITIEMS, KAD VIRUSAS NEPLISTŲ.

Likime sveiki !


Gerb. Tėveliai,

atsižvelgdami į šiuo metu esančią sudėtingą epidemiologinę situaciją šalyje, viso darželio bendruomenė stengiasi dėl vaikų geros savijautos, bendravimo poreikio patenkinimo bei patyriminio džiaugsmo ir tuomet, kai jie negali būti kartu su savo draugais ir auklėtojomis grupėse, todėl siekdami užtikrinti kokybišką ugdymą namuose, parengėme Vaikų  ugdymo karantino metu namuose gaires (atsisiųsti paspaudus čia), padėsiančias vaikui ugdytis ir nepamiršti darželio. Gairių infografike  nurodomi patarimai, kaip susikurti veiklos aplinką, palaikyti dienos ritmą, planuoti kūrybines veiklas, susidaryti dienos planą ir laikytis darbotvarkės, bendradarbiauti su pedagogais bei švietimo pagalbos specialistais. Šios gairės padės Jums ugdyti vaiką namuose siekiant bendrų ugdymo tikslų  su savo grupių pedagogais.

Artimiausiu metu auklėtojos pateiks papildomą informaciją, kokiu būdu su Jumis bus bendradarbiaujama (platformoje, el. paštu, telefonu ar kt.), kur bus skelbiamos užduotėlės, kaip vyks grįžtamasis ryšys ir sprendžiami kiti su ugdymu susiję klausimai. Kartu mes esame stiprūs, todėl viliamės, kad bendromis pastangomis užtikrinsime įdomų bei kūrybišką vaikų ugdymą ir mažieji patirs atradimo džiaugsmą ir karantino metu likę namuose!

Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis tel.: 852463323